Przejdź do głównej zawartości

8. Mediateka

W Gdańsku została niedawno otwarta mediateka i nie mogę tego wydarzenia pominąć. Miałam przyjemność zapisania się do niej i muszę powiedzieć, że bardzo mi się podoba. Oprócz całkiem sporego zasobu ciekawych tytułów zarówno od literatury pięknej po naukową są tam również mangi, co dla mnie osobiście jest wspaniałe. Można również wypożyczać komiksy, płyty z muzyką, filmy, audiobooki, czy nawet e-booki (jeśli chce się czytać e-booka na miejscu po prostu dostaje się czytnik do łapki). Poza tym są stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz grami. Jest też kinect oraz konsole do gier, jak i gry planszowe, szachy, itp. W wyznaczonym miejscu jest kącik do zabawy dla maluchów. Ogólnie panuje tam luźna atmosfera. Jeśli ktoś bardzo potrzebuje spokoju do nauki jest oddzielny "pokój" na czytelnię.
Jednak to co mnie najbardziej zachwyca to instrumenty! Nie stać mnie na gitarę elektryczną, ale dzięki mediatece mogę pójść, założyć słuchawki i uczyć się na niej grać. Oprócz gitary jest też perkusja (elektryczna taka, nie wiem czy ma ona jakąś specjalną nazwę) i jeśli dobrze widziałam to jest też instrument klawiszowy (raczej nie keyboard, ale nie jestem pewna, bardziej jakieś organy- ale zaznaczam, że nie znam się!).

Poza tym w mediatece są organizowane ciekawe wydarzenia, jak na przykład ostatnio "konkurs wiedzy o Japonii". Wkrótce ma się odbyć karaoke. Planowany jest też klub dyskusyjny dla miłośników książek i mam nadzieję, że znajdę czas, by się doń zapisać. :)

No i to tyle, póki co. Obym mogła korzystać z mediateki jak najczęściej!

Komentarze

  1. Ooo, zazdroszczę takiego miejsca. Też chciałabym, aby w moim mieście coś takiego otworzyli.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas takiego czegoś nie ma :(. Smutno mi teraz

    OdpowiedzUsuń
  3. właśnie taki kącik ciszy by mi się przydał do nauki, w domu mam zawsze hałas, bo młodsze rodzeństwo lubi być głośno i mogę usiąść do książek dopiero po 21... Szkoda, że taka mediateka jest dopiero w Gdańsku, ale w wakacje się tam wybiorę albo nawet na majówkę ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli już zdecydowałeś się na komentowanie - niech to będzie coś w miarę rozsądnego i w miarę po polsku.

Popularne posty z tego bloga

131. Wysokie Obcasy Extra - Maj 2014.

Wiem, że nie wyglądam, ale potrafię czytać słowo drukowane [to ma być śmieszny żart, hahaha]. Wczoraj w moje ręce trafił majowy numer Wysokich Obcasów Extra. Tak naprawdę to jedno z niewielu pism, ukierunkowanych typowo na kobiety, które lubię czytać. Głównie ze względu na to, że zawiera bardzo interesujące treści. No dobra, tak naprawdę, to głównie dlatego, że po prostu nie jest szmatławcem. Myślę, że mężczyźni również mogą go spokojnie czytać i nie umrzeć ze śmiechu.

Nie piszę dzisiaj tego posta bez powodu. Chciałam polecić wam majowy numer, gdyż bardzo przypadł mi do gustu. Wymienię kilka artykułów, które szczególnie mnie zainteresowały:
- Donatella Versace: Krótka opowieść o modowym królestwie V.
- Indie. Przeżywaj i płać: Opis Indii z trochę innej strony, niż zwykle spotykam. Jest co prawda pełny relacji z "uduchawiających" spotkań, jednak połączonych z własną refleksją autora nad ich sensem.
- Dagny Przybyszewska: Tragiczna historia muzy artystów. Świetnie napisana. Za…

191. Czego nauczyłam się o sobie, gdy zostałam mamą?

Dopiero, gdy coś zmienia się w naszym życiu, zaczynamy dostrzegać wiele własnych cech, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ja na przykład nie wiedziałam jak wiele umiejętności posiadam, dopóki nie zostałam mamą.  Oto kilka przykładów zdolności, które odkryłam przez ostatni rok.


1. Potrafię czytać i śpiewać jednocześnie.
Dotychczas jedynie słuchałam muzyki przy czytaniu. Teraz jednak wiem, że "Ogórek, ogórek, ogórek..." świetnie współgra z Niallem Fergusonem.
2. Do gotowania obiadu wystarczy jedna ręka.
I nieważne, czy muszę zetrzeć ser na tarce, czy usmażyć mięso. Nie wiedziałam też, że potrafię przerzucać naleśniki na patelni bez użycia łopatki. Taki ze mnie geniusz kulinarny.
3. Prysznic wcale nie musi zajmować mi 15 minut.
Równie dobrze, łącznie z wytarciem i ubraniem się, może zająć trzy.
4. Jestem w stanie przełkąć całą kanpakę na raz.
A zimna kawa do tego wcale nie musi być taka zła. Ważne, że w ogóle jest.
5. Jednak potrafię zasnąć już o 19.00.
Albo 18.00. A najlepiej…

187. Poszła baba do urzędu a tam druga baba

Tak się akurat złożyło, że nawet urlop macierzyński kiedyś się kończy. Co prawda pracy szukam na własną rękę, ale dopomóc sobie nigdy nie zaszkodzi. Przynajmniej myślałam tak jeszcze półtorej miesiąca temu. Zadowolona ze swoje rezolutności pojechałam zarejestrować się do Urzędu Pracy.
Obecność obowiązkowa pod groźbą kary śmierci
Wiem, że stawiennictwo na termin jest absolutnie obowiązkowe. Jednak w dniu stawiennictwa, ku swojemu zadowoleniu, miałam dwie rozmowy kwalifikacyjne. Zadzwoniłam zatem do Urzędu, poinformowałam o tym i zadowolona udałam się na rozmowy o pracę.
Kolejnego dnia zadzwoniłam do owego Urzędu zapytać kiedy w takim razie powinnam się stawić? A tu nagle RYK, KRZYK i pisk opon. Baba drze się na mnie, że to nieważne, że miałam rozmowy o pracę, bo przyjście do UP jest ważniejsze.
Zapytałam Pani grzecznie, czy nie o to chodzi w poszukiwaniu pracy aby jej szukać...? Cóż.
Regulamin bardzo nieszczegółowy
Musiałam dzwonić trzy razy żeby baba wreszcie powiedziała mi co powinnam zrob…