Przejdź do głównej zawartości

9. "Zderzenie cywilizacji"

Zderzenie cywilizacji


Komentarze

 1. Mhm. Akuratnie nie interesuję się tym :). Widzę jak jest ze zderzeniem cywilizacji, ale wątpię żeby ktoś napisał obiektywną wypowiedź na ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko jest stworzyć obiektywną opinię na jakikolwiek temat, który nurtuje współczesne autorowi społeczeństwo. To chyba też jeden z powodów, dla których warto poznawać opinie innych, jak i takie dziełka- żeby coś z tego wyskrobać dla siebie, podyskutować o tym, itp. Przynajmniej mi się tak wydaje. :)

   Usuń
 2. Eee? Nie opublikował się mój komentarz? Cholera jasna.

  OdpowiedzUsuń
 3. No dobra... w końcu znalazłam chwilę czasu i piszę ten komentarz już po raz drugi. Jeszcze nigdy nie słyszałam nazwiska tego kogoś, a jego pracy także nie kojarzę. Kurczę, czyżbym aż tak nieoczytana była? Hm... to zupełnie nie moja działka - jakoś tak nie interesują mnie stosunki pomiędzy różnymi krajami / kulturami. Nawet pomimo mojego wielkiego zainteresowania historią ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ze względu na wpływ mojego środowiska błędnie założyłam, że jest to bardzo ważna praca. Mam nadzieję, że nie obraziłam cię, czy coś, bo absolutnie nie chciałam pokazywać, że ktoś jest niedoczytany, etc. Jakoś tak wyszło, że skonstruowałam notkę na ten temat w taki a nie inny sposób. Przepraszam

   Usuń

Prześlij komentarz

Jeśli już zdecydowałeś się na komentowanie - niech to będzie coś w miarę rozsądnego i w miarę po polsku.

Popularne posty z tego bloga

131. Wysokie Obcasy Extra - Maj 2014.

Wiem, że nie wyglądam, ale potrafię czytać słowo drukowane [to ma być śmieszny żart, hahaha]. Wczoraj w moje ręce trafił majowy numer Wysokich Obcasów Extra. Tak naprawdę to jedno z niewielu pism, ukierunkowanych typowo na kobiety, które lubię czytać. Głównie ze względu na to, że zawiera bardzo interesujące treści. No dobra, tak naprawdę, to głównie dlatego, że po prostu nie jest szmatławcem. Myślę, że mężczyźni również mogą go spokojnie czytać i nie umrzeć ze śmiechu.

Nie piszę dzisiaj tego posta bez powodu. Chciałam polecić wam majowy numer, gdyż bardzo przypadł mi do gustu. Wymienię kilka artykułów, które szczególnie mnie zainteresowały:
- Donatella Versace: Krótka opowieść o modowym królestwie V.
- Indie. Przeżywaj i płać: Opis Indii z trochę innej strony, niż zwykle spotykam. Jest co prawda pełny relacji z "uduchawiających" spotkań, jednak połączonych z własną refleksją autora nad ich sensem.
- Dagny Przybyszewska: Tragiczna historia muzy artystów. Świetnie napisana. Za…

191. Czego nauczyłam się o sobie, gdy zostałam mamą?

Dopiero, gdy coś zmienia się w naszym życiu, zaczynamy dostrzegać wiele własnych cech, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ja na przykład nie wiedziałam jak wiele umiejętności posiadam, dopóki nie zostałam mamą.  Oto kilka przykładów zdolności, które odkryłam przez ostatni rok.


1. Potrafię czytać i śpiewać jednocześnie.
Dotychczas jedynie słuchałam muzyki przy czytaniu. Teraz jednak wiem, że "Ogórek, ogórek, ogórek..." świetnie współgra z Niallem Fergusonem.
2. Do gotowania obiadu wystarczy jedna ręka.
I nieważne, czy muszę zetrzeć ser na tarce, czy usmażyć mięso. Nie wiedziałam też, że potrafię przerzucać naleśniki na patelni bez użycia łopatki. Taki ze mnie geniusz kulinarny.
3. Prysznic wcale nie musi zajmować mi 15 minut.
Równie dobrze, łącznie z wytarciem i ubraniem się, może zająć trzy.
4. Jestem w stanie przełkąć całą kanpakę na raz.
A zimna kawa do tego wcale nie musi być taka zła. Ważne, że w ogóle jest.
5. Jednak potrafię zasnąć już o 19.00.
Albo 18.00. A najlepiej…

116. Olive Green, czyli jak zagrać w film i nauczyć się angielskiego.

Pamiętam, jak ostatnio w czasie rozmowy przez Skype moja babcia powiedziała, że w głowie jej się nie mieszczą te “wszystkie technologi jakie człowiek nawymyślał”. Faktycznie, trzeba przyznać jej rację - żyjemy w dosyć ciekawych czasach. Podejrzewam, że każde z was wie, czym jest film interaktywny. Dla przypomnienia napiszę, że pozwala on na ingerencję widza w fabułę. Pierwszy taki film powstał w latach 60. XX wieku w Czechosłowacji*. Dzisiaj mamy ich wiele i mogą one służyć nie tylko rozrywce, ale też nauce. Bardzo dobrym jest krótki polski film, który uczy widza pierwszej pomocy**. Po prostu wybieramy opcje działania - co ma się stać - i dalsza akcja jest efektem naszego wyboru.
Teraz wykorzystanie filmu interaktywnego do nauki ruszyło naprzód.
SuperMemo World***, firma (z siedzibą w Poznaniu) istnieje od lat 90. XX wieku i jest kolejnym dowodem na to, co potrafią stworzyć polscy studenci. Wykorzystuje ona technologie (czy też technologi, jakby to rzekła moja kochana babcia) do badania…