Przejdź do głównej zawartości

16. Całkiem miła propozycja.

Witam!

Dawno nie pisałam a wiele się działo. Od początki zaliczeń i sesji, po juwenalia oraz inne imprezy. Jednak nie o tym będę tworzyć notkę. Nie wiem, czy wiecie, ale wysyłałam niedawno swoje opowiadanie na konkurs Literacki Debiut Roku organizowany przez wydawnictwo Novae Res. Nie zdobyłam żadnego miejsca, dlatego uważałam ten rozdział za zamknięty już od kilku miesięcy.
Tymczasem, całkiem niedawno, otrzymałam ciekawą wiadomość:

"Szanowna Pani,

z przyjemnością informuję, że Komisja Opiniująca Literackiego Debiutu Roku wyróżniła Pani książkę pt. "Po jedno spojrzenie" i znalazła się ona wśród tych tytułów, które zostały mi zasugerowane do druku. Jako menedżer projektu odpowiadam bezpośrednio za plan wydawniczy w wydawnictwie Novae Res. W związku z powyższym kontaktuję się z Panią w tej sprawie. Zapoznałem się z Pani tekstem i potwierdzam opinię komisji dotyczącą oceny dzieła.


Uważam, że książka zasługuje na to, aby opublikować ją drukiem. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana wydaniem jej w naszym wydawnictwie z racji rekomendacji Komisji mam możliwość sfinansowania jej aż w 60 %.  Myślę, że warto, aby takie książki ukazywały się na rynku."


 Muszę przyznać, że byłam tą wiadomością mile zaskoczona. Nadal czuję się w pewnym sensie zaszczycona tym, że ktoś jednak moją pracę zauważył.
Ze względu na rady osób, które już książkę na podobnych zasadach wydawały, pomoc znajomych przyszłych-prawników i ogólne opinie w internecie oraz (nie oszukujmy się) moją sytuację finansową na współpracę się nie zgodziłam. Niemniej postanowiłam ten raz nie być skromna i pochwalić się, ponieważ dla mnie osobiście jest to malutki sukces- może jednak nie piszę tak tragicznie?

Komentarze

 1. Niesamowite wyróżnienie. Gratuluję z całego serca:)

  OdpowiedzUsuń
 2. cóż, no to gratuluję :) szkoda, że nie doszło do publikacji książki, bo chętnie bym ją przeczytała. pozdrawiam i zapraszam do mnie po przerwie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow, gratulacje! :) Mimo tego, że odrzuciłaś propozycję, to jest wielki sukces. Jakbyś miała sobie niszczyć nerwy tymi wszystkimi formalnościami i im podobnymi pierdołami, to już lepiej nic nie drukować, za dużo zachodu później.

  OdpowiedzUsuń
 4. GRATULUJĘ !
  Wiele powieści skończyć nie byłam w stanie. Zazwyczaj w połowie pisania zmieniałam koncepcję i uznawałam , że to co stworzyłam jest bez sensu.
  No cóż, mam nadzieję , że kiedyś przyjdzie mi przeczytać Twoje dzieło.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli już zdecydowałeś się na komentowanie - niech to będzie coś w miarę rozsądnego i w miarę po polsku.

Popularne posty z tego bloga

131. Wysokie Obcasy Extra - Maj 2014.

Wiem, że nie wyglądam, ale potrafię czytać słowo drukowane [to ma być śmieszny żart, hahaha]. Wczoraj w moje ręce trafił majowy numer Wysokich Obcasów Extra. Tak naprawdę to jedno z niewielu pism, ukierunkowanych typowo na kobiety, które lubię czytać. Głównie ze względu na to, że zawiera bardzo interesujące treści. No dobra, tak naprawdę, to głównie dlatego, że po prostu nie jest szmatławcem. Myślę, że mężczyźni również mogą go spokojnie czytać i nie umrzeć ze śmiechu.

Nie piszę dzisiaj tego posta bez powodu. Chciałam polecić wam majowy numer, gdyż bardzo przypadł mi do gustu. Wymienię kilka artykułów, które szczególnie mnie zainteresowały:
- Donatella Versace: Krótka opowieść o modowym królestwie V.
- Indie. Przeżywaj i płać: Opis Indii z trochę innej strony, niż zwykle spotykam. Jest co prawda pełny relacji z "uduchawiających" spotkań, jednak połączonych z własną refleksją autora nad ich sensem.
- Dagny Przybyszewska: Tragiczna historia muzy artystów. Świetnie napisana. Za…

191. Czego nauczyłam się o sobie, gdy zostałam mamą?

Dopiero, gdy coś zmienia się w naszym życiu, zaczynamy dostrzegać wiele własnych cech, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Ja na przykład nie wiedziałam jak wiele umiejętności posiadam, dopóki nie zostałam mamą.  Oto kilka przykładów zdolności, które odkryłam przez ostatni rok.


1. Potrafię czytać i śpiewać jednocześnie.
Dotychczas jedynie słuchałam muzyki przy czytaniu. Teraz jednak wiem, że "Ogórek, ogórek, ogórek..." świetnie współgra z Niallem Fergusonem.
2. Do gotowania obiadu wystarczy jedna ręka.
I nieważne, czy muszę zetrzeć ser na tarce, czy usmażyć mięso. Nie wiedziałam też, że potrafię przerzucać naleśniki na patelni bez użycia łopatki. Taki ze mnie geniusz kulinarny.
3. Prysznic wcale nie musi zajmować mi 15 minut.
Równie dobrze, łącznie z wytarciem i ubraniem się, może zająć trzy.
4. Jestem w stanie przełkąć całą kanpakę na raz.
A zimna kawa do tego wcale nie musi być taka zła. Ważne, że w ogóle jest.
5. Jednak potrafię zasnąć już o 19.00.
Albo 18.00. A najlepiej…

187. Poszła baba do urzędu a tam druga baba

Tak się akurat złożyło, że nawet urlop macierzyński kiedyś się kończy. Co prawda pracy szukam na własną rękę, ale dopomóc sobie nigdy nie zaszkodzi. Przynajmniej myślałam tak jeszcze półtorej miesiąca temu. Zadowolona ze swoje rezolutności pojechałam zarejestrować się do Urzędu Pracy.
Obecność obowiązkowa pod groźbą kary śmierci
Wiem, że stawiennictwo na termin jest absolutnie obowiązkowe. Jednak w dniu stawiennictwa, ku swojemu zadowoleniu, miałam dwie rozmowy kwalifikacyjne. Zadzwoniłam zatem do Urzędu, poinformowałam o tym i zadowolona udałam się na rozmowy o pracę.
Kolejnego dnia zadzwoniłam do owego Urzędu zapytać kiedy w takim razie powinnam się stawić? A tu nagle RYK, KRZYK i pisk opon. Baba drze się na mnie, że to nieważne, że miałam rozmowy o pracę, bo przyjście do UP jest ważniejsze.
Zapytałam Pani grzecznie, czy nie o to chodzi w poszukiwaniu pracy aby jej szukać...? Cóż.
Regulamin bardzo nieszczegółowy
Musiałam dzwonić trzy razy żeby baba wreszcie powiedziała mi co powinnam zrob…