19 września 2012

32. Avril Lavigne

Co prawda w tym momencie z moich głośników płyną cudowne dźwięki Red Hot'ów, ale dzisiejszą notkę  (przeklejoną) daję o Avril Lavigne.

Ta pop-rock’owa piosenkarka pochodzi z Kanady. Avril nie tylko śpiewa, ale również komponuje oraz pisze teksty. Pierwszy album („Let go”) wydała w 2002 roku z singlem „Complicated”. Kolejne albumy to „Under my skin” z 2004 roku, „The Best damn Thing” (2007) oraz  ostatni, z 2011 roku, „Goodbye Lullaby” z singlem „What the hell”. To chyba jedna z niewielu artystek, której słucham od początku. Może stąd ten sentyment?

Avril może zachwycić nie tylko muzykalnością, głosem, ciekawymi klipami, ale również pięknymi tekstami piosenek- co (moim skromnym zdaniem) jest bardzo istotne. 

Jedne z ciekawszych i bardziej znanych utworów to:When You’re Gone

Inna, chociaż mniej znana piosenka, która moje serce porwała właśnie dzięki tekstowi: Keep holding on

Kolejny świetny, i chyba mój ulubiony, utwór:Nobody’s Home

Ostatnia piosenka, znana ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Alicja w krainie czarów”:Alice

To na tyle z piosenek, które mogę podrzucić. Zachęcam do poznania innych. 

Myślę, że to, co zostało tutaj dodane wystarczy, aby udowodnić, że Avril potrafi nie tylko śpiewać i grać, tworzyć dobre klipy, ale też łączyć ciekawie style muzyczne. Dodatkowo teksty mają w sobie moc, co tylko zachęca do zbliżenia z tą artystką.

______________________

A skoro już piszę to jeszcze się pochwalę, że dostałam wspaniały prezent! A mianowicie:

Boże igrzysko. Historia Polski4 komentarze:

  1. Jakoś nigdy nie miałam większej styczności z tą artystką i chociaż nie mogę jej nic zarzucić, to chyba jednak nie jest mój typ muzyki...

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż mi się czasy młodości przypomniały :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię to, lubię. Jak byłam młodsza to chciałam wyglądać jak Avril, mieć długie włosy, szerokie bojówki, mocno pomalowane oczy i jeździć na desce! Pozdrawiam i więcej takich notek :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię.