9 kwietnia 2013

65. Spacer po Grudziądzu

Grudziądz to takie miasto, którego urok trzeba uchwycić. I chociaż można znaleźć wiele zdjęć i opisów Grudziądza, to mimo wszystko wydaje mi się, że ma ono niewiele swoich miejsc w Internecie. Postanowiłam zatem pokazać co nieco z moich własnych zasobów. Co prawda przez większość roku mieszkam teraz w Trójmieście, to daleka jestem od zapomnienia o mieście rodzinnym.
Nie mam zdjęć parku jako takiego, ale mam wiewióreczkę, co zresztą jest charakterystyczne dla tego miejsca, bo wiewiórek mamy całe mnóstwo. I niedaleko, przy parku, jest stadnina koni.
Niektóre ulice w Grudziądzu nadal mają ten cudny klimat. Co prawda widok psują anteny satelitarne i inne nowoczesności, ale tak, czy inaczej miło jest czasami popatrzeć na stare kamienice. A ten widoczek, to widok na Grudziądz z tzw. góry zamkowej (tutaj jest na miasto, jak będę w domu, to zrobię też zdjęcie widoku na błonia nadwiślańskie).No i zejście z góry (czy tam ze wzgórza, jak kto woli, ja się nie rozdrabniam).
Zejście schodami na błonia nadwiślańskie. Na tym zdjęciu akurat widać, że był wysoki poziom wody w Wiśle, ponieważ zdjęcie robiłam już dawno temu, a mianowicie w tym okresie ostatnich dużych powodzi w Polsce.

No i na koniec jedno z moich ulubionych zdjęć, bo taki mam kaprys. Rzeźba przy wyżej pokazanym zejściu nad Wisłę.
Ci, którzy widzieli mojego starego bloga, pewnie znają te zdjęcia. W takim razie popatrzą raz jeszcze. Ja dobrym fotografem nie jestem i pewnie nigdy nie będę, nie mam zresztą takich ambicji. Mam jednak nadzieję, że trochę Wam to miasto przybliżyłam, tymi skromnymi zdjęciami. 

11 komentarzy:

 1. W mieście nigdy nie byłam, a mimo to nazwę i okolice znam. Dziwne to trochę ;D Ale w sumie może kiedyś odwiedzę, bo ze zdjęć to nawet nieźle wygląda ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ani razu tam nie byłam, urocza okolica :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, jak będziesz chciała, to mogę Ci coś wyczarować po 8 maja ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie byłam nigdy w Grudziądzu, ale wygląda na bardzo urokliwe miasto. Lubię taką surową budowlę z cegły :)

   Usuń
 4. Wiewiórki to podstępne ninja D:

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam w Grudziądzu, ale chyba mnie zachęciłaś, niektóre zdj mają takie klimat, że muaaa :)
  http://designdetector.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście, Grudziądz ma urok ;) Nie byłam tam, ale wszystko przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. piękne miasto! chyba je odwiedzę w takim razie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. nie chcę spoilerować tego filmu :P
  ja zastanawiam się nad zrobieniem "spaceru po Łodzi", ale to takie plany tylko..

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne miasto :3. Urzekło mnie, może do niego wpadnę kiedyś? :D

  OdpowiedzUsuń
 10. spoko miejsce. Nie byłam ale juz wiem mniej wiecej z twojego posta ;) Lubie zwiedzac nowe miasta. Chyba się przejade gdzieś w najbliższym czasie...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię.