6 listopada 2014

154. SuperSTARcie. Super zaparcie.

Macie dosyć oglądania talent show, w których jacyś amatorzy bezczeszczą wasze ulubione kawałki? Dzięki telewizji polskiej zapomnicie o takich programach. 
Teraz możecie słuchać, jak to profesjonaliści niszczą wasze ukochane piosenki!

Źródło

SuperSTARcie to nowy program emitowany na drugim kanale telewizji polskiej. Pierwszy odcinek mogliśmy oglądać trzeciego października. Jak dotychczas stacja zapuściła nam łaskawie pięć odcinków. Wszystkie trzymały podobny poziom (ale nie oglądalności).


A co to to właściwie?

Ten majstersztyk teleprogramów, jak zwykle ukradziony zza granicy, polega na tym, że gwiazdy reprezentujące różne gatunki muzyczne [Rafał Brzozowski, Reni Jusis, Adam Sobierajski, Katarzyna Wilk, Stanisław Karpiel-Bułecka, Mieczysław Szcześniak, Ramona Rey, Monika Borzym, Titus, Natasza Urbańska] śpiewają wybrane utwory o zupełnie innym zabarwieniu. Póki co poleciały: rock, musical, hip-hop, pop, jazz.

Także ten...

Możemy zatem posłuchać jak Titus śpiewa Hey, Jude albo jak Sex on Fire brzmi wykonywane przez Adama Sobierajskiego (którego, notabene, chyba rozpraszała tancerka). Po pierwszym odcinku stwierdziłam również, że prawdopodobnie sama Maryla Rodowicz dawała podpowiedzi do stylówy Reni Jusis.

Nie mam jednak zamiaru skupiać się na wykonaniach. Co to, to nie! Jakie są, każdy słyszy i może sobie ocenić według własnego gustu. Zresztą program ma być rozrywkowy i akurat tę rolę niewątpliwie spełnia.

Źródło

Jury jest zmienne, niczym mimika prowadzącego. Przewodniczącym jest Wojciech Mann, facet z klasą, inteligencją, obyciem. Spełnia swoją rolę w zupełności, czasami surowo pociśnie. Ale gwiazdy od tego są gwiazdami, żeby je hejtować i po nich ciskać. Co? A nie?

Za to prowadząca... Uhuhu. No dla mnie cudo. Marika - wokalistka, dziennikarka radiowa. Zdałoby się: właściwa osoba na właściwym miejscu. W końcu dobra prowadząca to połowa sukcesu dla każdego show.

Marika chyba zbytnio wzięła sobie do serca to, że program ma być rozrywkowy. Ja płakałam ze śmiechu. Jest tak sztywna jak moje rury kanalizacyjne, a jej ruchy są bardziej wymuszone, niż uśmiech azjatyckiej kasjerki.
Edukacyjna funkcja telewizji publicznej. Czyli błyskotliwy dobór wypowiedzi.

Marika jest również autorką tekstów. Być może więc sama wymyśliła to, czym tak olśniewała w pierwszym odcinku. Wypisałam swoje ulubione fragmenty:

Czy byliście kiedyś w górach? Czy czuliście wiatr we włosach? Pewnie tak. Za moment, kiedy zamkniecie oczy,  poczujecie go. Ale nie zamykajcie, bo warto również patrzeć.
A wy? Byliście? Czuliście? To poczujcie, ale nie poczujcie.

Mówi się, że rock jest mocny, że rock jest ostry... A co tam ja mogę wiedzieć. Ale jeśli artysta, który wejdzie za moment na scenę jest sokołem gromowładnym, to chyba umi.
No co ty możesz wiedzieć? Ty chyba nie umisz.
Mann: Chciałbym też dodać, że to, co Monika pokazała, to nie tylko robienie kawałka tak, jak ona sobie to wymyśliła. Nie wiem, czy się jurorzy zgodzą, ale ewidentnie było widać, że ona rozumie o czym śpiewa. To jest naprawdę pełne wykonanie.
Marika: Ona ma bardzo dobry angielski, ona wszystko rozumie.
Wyrwij głębię ze zdania i zdepcz ją hardo.

Cóż, zdaje się, że ja nawet nie muszę się śmiać z tego programu. Program zrobił to sam.
Dziękuję, telewizjo.

______________

Oficjalna strona programu
SuperSTARcie na Wikipedii


Inne polskie programy:
 1. Rolnik szuka żony
 2. Wawa NonStop
___________________
Znajdź mnie:

7 komentarzy:

 1. Cytaty miażdżą :D No ale nie oglądam zbyt wielu tych show, nie widzę w tym sensu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra, mhm, nie widziałam programu i nie chcę widzieć. Te wszystkie polskie talent show są tak tandetne, że wolę oglądać te oryginalne, amerykańskie. U nich to jakoś wszystko inaczej wygląda, robią show. A u nas, jak zawsze kupa wychodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Zupełnie jakbyśmy mieli problemy z realizacją. A przecież to nieprawda - potrafimy dobrze kręcić w Polsce (filmy mamy dobre). Ale co tam, lepiej inwestować w jakąś nieoryginalną szmirę i zrobić z niej jeszcze większe g*wno, niż jak miało być w założeniu.

   Usuń
 3. Haha, nie oglądałam, ale to chyba dobrze ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze, chyba, że chcesz poczuć zażenowanie.

   Usuń
 4. Oglądałam pierwszy odcinek - katastrofa!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię.